KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486050
nr 1348 6050
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv med Högalidskyrkan söder. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 49x63 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:02:47
2.000 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.400 kr
3.600 kr
4.000 kr